Akumulace a využití dešťové vody

Víte, že používáním dešťové vody, lze ušetřit až 50% spotřeby průměrného rodinného domu? Dešťovou vodu totiž můžete místo té pitné používat například na zalévání zahrady, splachování toalety, praní prádla, umývání auta nebo omývání předmětů v technickém umyvadle. V případech, kde jsou velké travnaté či pěstitelské plochy k pravidelné zálivce, může uvedený procentuální poměr ještě výrazně stoupnout.

graf-prostorovy-vyuziti-destove-vody

V naší nabídce naleznete kompletní sestavy pro využití dešťové vody. Ty se dodávají s prvky podle plánovaného využití. V případech, kdy budete dešťovou vodu využívat skutečně pouze venku, zejména pro zalévání zahrady či jiné spíše sezónní aplikace postačí jednodušší systémy. K akumulační nádrži jako takové je obvykle připojen filtrační koš, šachta rozvodu vody a manuální povrchové nebo automatické ponorné čerpadlo.

graf-carat-garden-comfort

Pokud dešťovou vodu využíváme i v domě, tj. zejména pro splachování, volitelně i pro praní prádla, tak je prvků potřeba více. Čerpací techniku je nutné volit s ohledem na budoucí využití, a to buď domácí vodárnu s nádržkou na dopouštění pitné vody nebo ponorné automatické čerpadlo se samostatným dopouštěním pitné vody do nádrže v případě nedostatku dešťovky. Je potřeba také počítat s vytvořením zcela samostatného okruhu užitkové vody, který není žádným způsobem tlakově propojen s vodovodním řadem. Z dalších prvků je dobré použít opět filtrační koš do nádrže, plovoucí sání k čerpadlu, tlakovou nádobu pro ochranu čerpadla proti častému spouštění a také pokročilý vnitřní filtr pro zajištění maximální čistoty vody v zařizovacích předmětech či pračce.

graf-carat-home