Nádrž na dešťovou vodu Ecoline 5000 Plus s příslušenstvím pro splachování WC, praní prádla a zalévání zahrady

Kód: EC5000RA
Neohodnoceno
57 500 Kč / ks 47 520,66 Kč bez DPH
Skladem

Nádrž na dešťovou vodu ve výhodné sadě s příslušenstvím vhodným pro využití vody v domácnosti i zahradě. Sada umožňuje současné využití pro splachování WC, praní prádla i zalévání zahrady. Základem sestavy je systém Raintronic, který prostřednictvím výkonného čerpadla zajišťuje zásobování všech odběrných míst a zároveň zajistí, že vody v nádrži nikdy nebude nedostatek. Součástí sady je také expanzní nádoba, trojkomorový filtr a veškeré potřebné příslušenství. Jedná se o zcela kompletní řešení!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádrž na dešťovou vodu o objemu 5000 l s příslušenstvím pro splachování WC, praní prádla a zalévání zahrady. Vysoce kvalitní samonosnou nádrž Ecoline 5000 l dodáváme v sestavě s již nainstalovaným výkonným domovním čerpadlem a integrovaným filtračním košem na nečistoty. Nádrž je vyrobena technologií rotačního odlévání z jednoho kusu a je dodávána jako již smontovaný set, a to včetně provedení prostupů pro přítokové a přepadové potrubí dešťové vody, výtlaku PE z čerpadla, dopouštění vody do nádrže a prostupu pro elektrochráničku. Uvnitř nádrže je umístěn vodotěsný box pro připojení elektrokabelu. Součástí nádrže je základní víko. Vnitřní instalaci určenou do technické místnosti zahrnující expanzní nádobu, řídící jednotku s elektroventilem pro dopouštění vody z řadu a pokročilý trojkomorový filtr na nečistoty dodáváme v montážním setu včetně fitinek, ventilů a dalšího potřebného příslušenství pro snadné zapojení.

Rozsah dodávky:

A) Vystrojená nádrž

 • Nádrž na dešťovou vodu Ecoline 5000 Plus
 • Základní víko nádrže
 • Filtrační koš na nečistoty k umístěný na přítokové rouře
 • Automatické čerpadlo E-DEEP 1200 s plovoucím sáním zavěšené v nádrži: jedná se o automatické ponorné čerpadlo s integrovaným spínačem. Jeho chod je plně automatický. Po zapojení přívodní šňůry do zásuvky se již čerpadlo spíná dle poklesu a dorovnání tlaku v potrubí za ním. Jednoduše řečeno, jakmile otevřete například kouhout na zahradní hadici, čerpadlo se spíná a je k dispozici voda pro závlahu, splachování, aj., jakmile kohout uzavřete, čerpadlo dotlakuje rozvod a automaticky se vypne. Čerpadlo je také vybaveno ochranným mechanismem proti chodu na sucho, jakmile je čerpadlo nedostatečně chlazeno okolní vodou, automaticky se vypne a je znovu k dispozici až po dostatečném vychlazení (cca 15-30 minut). Tato verze je vybavena také plovoucím sáním se sacím košem, který zajišťuje, že je odebírána voda cca 10 cm pod ustálenou hladinou v nádrži a není tedy nasáván ani kal ze dna nádrže, ani případné nečistoty plovoucí na hladině
 • PE hadice, PE spojky, odbočka pro zaharadu s vypouštěcím ventilem, vodoměr, mosazné šroubovací tvarovky prostupu stěnou nádrže - vše DN 25 (za příplatek možno připravit v DN32)
 • Provedení prostupů pro přítok a přepad, osazení gumovými těsněními a sponami zabraňujícími posunu potrubí - DN110 / DN125 / DN160. DN a směrové umístění prostupů je možné si zvolit zdarma v ceně.
 • Prostup s manžetou DN50 a vloženým dílem PEHD chráničky pro protažení elektrokabelu + ochranný box do vlhka pro ukrytí spoje elektro
 • Montáž veškerých komponent do nádrže, dodáváme jako celek!

B) Vnitřní instalace

 • Systém automatického dopouštění vody do nádrže RENA: udržuje nastavenou minimální hladinu v nádrži. Vždy, když hladina vody v nádrži klesne pod nastavenou minimální úroveň, dopouští vodu z řadu (příp. ze studně), a to až do té doby, než je opět dosažena sonda hladiny + 1 min / 20 min (nastavitelné)
  • Řídící jednotka: snímá signál ze sondy hladiny a podle toho otevírá či zavírá elektromagnetický ventil na dopouštěcím potrubí do nádrže
  • Sonda hladiny: sonda + kabel, nastavuje se do výškové úrovně kde požadujeme minimálně udržovanou hladinu v nádrži
  • Elektromagnetický ventil: je ovládán řídící jednotkou a otevírá/zavírá se dle signálu ze sondy hladiny
 • Tlaková nádoba 18 l, bezúdržbová, vč. montážní sady na zeď: slouží jako ochrana čerpadla proti častému spouštění. Při menších odběrech nebo např. při nechtěném ukapávání z hadice nedochází k okamžitému spuštění čerpadla vlivem snížení tlaku v rozvodu. Zjednodušeně řečeno se čerpadlo spouští až po vyčerpání kapacity nádoby.
 • Vnitřní filtr TRIO, zajišťuje perfektní čistotu vody díky třem kartuším:
  • Předfiltr 50 mcr se zpětným proplachem - zajistí odfiltraování jemných částic, umožňuje zpětný proplach bez demontáže filtru!!
  • Jemný filtr z polypropylenového vlákna 25 mcr
  • Vložka s aktivním uhlím - odstraní zápach, pesticidy, chlór
 • Montážní set do technické místnosti včetně potřebných instalatérských komponent - rozsah viz obrázek

V případě, že chcete použít tento systém, je třeba ještě před samotnou realizací počítat s provedením prostupů přes základovou desku v tomto rozsahu:

 • 1 x LDPE 25
 • 1 x LDPE 20
 • 1 x chránička alespoň 50 mm s protahovacím drátem

Kabely jsou v sadě dodávány v těchto délkách: Čerpadlo: 15 m, Sonda hladiny: 15 m, Elektroventil: 3 m. Kabely je možno nastavit, čerpadlo vyžaduje kabel 3 x 1,0 mm, sonda hladiny 2 x 0,75 mm    

 
 
Video: příprava nádrže před odesláním zákazníkovi
 

Cena:

Cena uvedena na e-shopu je konečná a při odběrech jednotlivých kusů na ní již nelze poskytnout žádnou slevu. Chcete přesto něco ušetřit? V případě, že nádrž kupujete k výstavbě RD do 350 m2 podlahové plochy (dle § 49 ZDPH) nebo se jedná o opravu, udržování či technické zhodnocení již dokončené stavby pro bydlení (dle § 48 ZDPH), je možné vystavit fakturu se sníženou sazbou DPH 15% - kontaktujte nás ideálně e-mailem na info@ramaco.cz

Jste realizační nebo obchodní firma a chcete od nás odebírat pravidelně? Napište nám na e-mail info@ramaco.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Systémy pro splachování WC, praní prádla a zalévání zahrady
Záruka: 25 let
Objem: 5000 l
Délka: 2450 mm
Šířka: 1710 mm
Výška: 2280 mm

Příprava nádrže na míru