Nádrž na dešťovou vodu Atlanta 7000 L - sada se systémem Raintronic

Kód: AT7000RA
Neohodnoceno
Značka: GERATEC
ZdarmaZdarma
nadrz atlanta 7000 s teleskopem raintronic
74 990 Kč / ks 61 975,21 Kč bez DPH
Skladem

Nádrž na dešťovou vodu ve výhodné sadě s příslušenstvím vhodným pro využití vody v domácnosti i zahradě. Sada umožňuje současné využití pro splachování WC, praní prádla i zalévání zahrady. Základem sestavy je systém Raintronic, který prostřednictvím výkonného čerpadla zajišťuje zásobování všech odběrných míst a zároveň zajistí, že vody v nádrži nikdy nebude nedostatek. Součástí sady je také expanzní nádoba, trojkomorový filtr a veškeré potřebné příslušenství. Jedná se o zcela kompletní řešení!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádrž na dešťovou vodu ve výhodné sadě s příslušenstvím vhodným pro využití vody v domácnosti i zahradě. Sada umožňuje současné využití pro splachování WC, praní prádla i zalévání zahrady. Základem sestavy je systém Raintronic, který prostřednictvím výkonného čerpadla zajišťuje zásobování všech odběrných míst a zároveň zajistí, že vody v nádrži nikdy nebude nedostatek. Součástí sady je také expanzní nádoba, trojkomorový filtr a veškeré potřebné příslušenství. Jedná se o zcela kompletní řešení!

 Rozsah dodávky:

 • Nádrž na dešťovou vodu Atlanta 7000
 • PE poklop se zajištěním šrouby, s teleskopickým nástavcem 200-400 mm
 • Filtrační koš na nečistoty k umístění do nádrže na přítokovou rouru
 • Automatická ponorná vodárna E-DEEP 1200 s plovoucím sáním: jedná se o automatické ponorné čerpadlo s integrovaným spínačem. Jeho chod je plně automatický. Po zapojení přívodní šňůry do zásuvky se již čerpadlo spíná dle poklesu a dorovnání tlaku v potrubí za ním. Jednoduše řečeno, jakmile otevřete například kouhout na zahradní hadici, čerpadlo se spíná a je k dispozici voda pro závlahu, splachování, aj., jakmile kohout uzavřete, čerpadlo dotlakuje rozvod a automaticky se vypne. Vodárna je také vybavena ochranným mechanismem proti chodu na sucho, jakmile je čerpadlo nedostatečně chlazeno okolní vodou, automaticky se vypne a je znovu k dispozici až po dostatečném vychlazení (cca 15-30 minut). Tato verze je vybavena také plovoucím sáním se sacím košem, který zajišťuje, že je odebírána voda cca 10 cm pod ustálenou hladinou v nádrži a není tedy nasáván ani kal ze dna nádrže, ani případné nečistoty plovoucí na hladině
 • Systém automatického dopouštění vody do nádrže RENA: udržuje nastavenou minimální hladinu v nádrži. Vždy, když hladina vody v nádrži klesne pod nastavenou minimální úroveň, dopouští vodu z řadu (příp. ze studně), a to až do té doby, než je opět dosažena sonda hladiny + 1 min / 20 min (nastavitelné)
  • Řídící jednotka: snímá signál ze sondy hladiny a podle toho otevírá či zavírá elektromagnetický ventil na dopouštěcím potrubí do nádrže
  • Sonda hladiny: sonda + kabel, nastavuje se do výškové úrovně kde požadujeme minimálně udržovanou hladinu v nádrži
  • Elektromagnetický ventil: je ovládán řídící jednotkou a otevírá/zavírá se dle signálu ze sondy hladiny
 • Tlaková nádoba 18 l, bezúdržbová, vč. montážní sady na zeď: slouží jako ochrana čerpadla proti častému spouštění. Při menších odběrech nebo např. při nechtěném ukapávání z hadice nedochází k okamžitému spuštění čerpadla vlivem snížení tlaku v rozvodu. Zjednodušeně řečeno se čerpadlo spouští až po vyčerpání kapacity nádoby.
 • Vnitřní filtr TRIO, zajišťuje perfektní čistotu vody díky třem kartuším:
  • Předfiltr 50 mcr se zpětným proplachem - zajistí odfiltraování jemných částic, umožňuje zpětný proplach bez demontáže filtru!!
  • Jemný filtr z polypropylenového vlákna 25 mcr
  • Vložka s aktivním uhlím - odstraní zápach, pesticidy, chlór
 • Otvory a prostupové manžety DN 110/ DN125 pro přítoky a odtoky
 • Otvory a prostupové manžety DN 25 a DN 50 pro výtlak PE a přípravu elektro
 • Montáž veškerých komponent do nádrže, dodáváme jako celek! - po objednávce budete kontaktování pro upřesnění detailů
 • Montážní set do technické místnosti včetně potřebných instalatérských komponent

V případě, že chcete použít tento systém, je třeba ještě před samotnou realizací počítat s provedením prostupů přes základovou desku v tomto rozsahu:

 • 1 x LDPE 25
 • 1 x LDPE 20
 • 1 x chránička alespoň 50 mm s protahovacím drátem

Kabely jsou v sadě dodávány v těchto délkách: Čerpadlo: 15 m, Sonda hladiny: 15 m, Elektroventil: 3 m. Kabely je možno nastavit, čerpadlo vyžaduje kabel 3 x 1,0 mm, sonda hladiny 2 x 0,75 mm  

Podzemní samonosné nádrže na dešťovou vodu Atlanta jsou vyráběny metodou rotačního odlévání. Jedná se o technologii bezesvarou, nádrž je tedy vyrobena z jednoho monolitického kusu. Jde o nejspolehlivější a nejtrvanlivější řešení na trhu. Nádrž řady Atlantis jsou navrženy s důmyslným žebrováním na podélných i příčných stěnách. Montáž se provádí bez betonování, nádrž stačí jen ze všech stran obsypat štěrkem v rozsahu frakce zrna 4-16 mm. Jako obsyp nelze použít zeminu z výkopu, prosívku, písek, apod. V případě uložení v místech s vyšší hladinou spodní vody je nutné okolí nádrže oddrenážovat a vodu odčerpávat z drenážní šachty. 

Modelová řada Atlanta nabízí nádrže o užitném objemu 2200, 4000, 5300 a 7000 l. Nádrže je dále možné vzájemně propojovat pomocí PVC potrubí KG DN 100 a těsnění, a to v plochách určených k navrtání potřebného otvoru. Propojení nádrží se provádí ve spodní části nádrže. V případě dodržení opatření z montážního návodu a použití pojízdného poklopu je možné na ploše nad nádrží pojíždět osobním automobilem.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nádrže na dešťovou vodu
Záruka: 50 let
Hmotnost: 250 kg
Objem: 7000 l
Délka: 2933 mm
Šířka: 1980 mm
Výška: 2375 mm